Get Adobe Flash player

איך להתחבר לשמחת החיים – סרטון וידאו

לנוחיותך צרפתי תמלול של הסרטון (מופיע מתחת לסרטון)

תמלול הסרטון:

שלום, אני מיטל טולדנו, והיום אני רוצה שנדבר על שמחה.

“משנכנס אתר מרבין בשמחה”, אבל לפעמים לא כל כך פשוט לנו להיות במקום הזה.

מה שאני שומעת ממתאמנות הרבה: “טוב, אני מרגישה שאני שוקעת יותר מדי, ואני רוצה לחזור לעצמי, אני רוצה להתחבר בחזרה לשמחת החיים שלי.

זה משהו שאני מאד מזדהה איתו, כי גם אני חווה את הדברים האלה. גם לי יש לפעמים נפילות, ובזמן האחרון באמת אני חווה את זה אולי קצת יותר…

ילדתי לפני 3.5 חודשים (בן, חמוד J ), ואני חווה את נפילות ההורמונים האלו. יש לי ימים שאני ממש מרגישה מדוכדכת, עצבנית, לא מרוצה, ושום דבר לא טוב לי.

לפעמים אני בוחרת להישאר שם… זה קורה. ולפעמים אני מרגישה ש”לא! אני רוצה לצאת מהמקום הזה, אני רוצה להתחבר בחזרה לשמחת החיים שלי”.

ואני אומרת להתחבר לשמחת החיים שלי כי אני מאמינה שזה לא דבר או שיש לנו או שאין לנו

לכולנו יש את זה. לפעמים אנחנו מחוברות יותר ולפעמים פחות.

והבשורה שלי – שיש דרך לעשות את זה, אפשר להתחבר לשמחת החיים.

הדבר הראשון שנדרש בשביל שזה יקרה זה לבחור! לבחור להתחבר לשמחת החיים.

זאת אומרת: אני בודקת עם עצמי אם מתאים לי, אם אני רוצה להתחבר לשמחת החיים שלי.

כמו שאמרתי, לפעמים התשובה היא – לא. לפעמים בא לי להישאר בבאסה, ולא רוצה! עזבו אותי כרגע מלהיות שמחה.

אבל לפעמים – אני רוצה. אני רוצה להיות שמחה יותר.

אז הצעד הראשון, כמו שאמרתי, זה באמת לבחור להיות בשמחה.

הדבר השני שאני ממליצה לעשות (גם למתאמנות שלי וגם לעצמי), זה לדמיין בראש איך היום שלי נראה כשאני שמחה.

ממש לעצום עיניים, ולראות איך אני קמה בבוקר ואני שמחה. אולי אפילו איך אני מגיבה לאתגרים, לדברים שמאתגרים אותי במהלך היום. אם זה מישהו שאני יודעת שעלול להכעיס אותי או לעצבן אותי, אם זה איזשהו משהו שאני לא אוהבת לעשות ואני צריכה לעשות, ובאמת – לדמיין איך זה נראה שאני עושה את כל הדברים האלה תוך כדי שאני מחוברת לשמחה.

אחרי שיש לי איזושהי תמונה בראש, אז באמת כדאי להוציא משם את הדברים שאני עושה.  זאת אומרת: אם אני דמיינתי לי שאני מחייכת לכל מי שאני רואה – זה משהו שאני יכולה לרשום לי אותו בצד, כפעולה שאני יכולה לעשות. אם דמיינתי שכשאני מקפלת כביסה אני שרה ומפזזת כדי לא להשתעמם ולהתבאס – אז אני רושמת לי את זה בצד. אם דמיינתי שאני יוזמת שיחה לחברה שנורא בא לי לדבר איתה – אז אני רושמת לי את זה בצד, ואני מקבלת רשימה של פעולות שאני יכולה לעשות שמחברות אותי לשמחה.

אני יכולה לתרום לך מהניסיון שלי – גם באופן אישי וגם ממה שאני שומעת ממתאמנות – ישנם מספר דברים (חלק הזכרתי) שמאד עוזרים לחיבור לשמחה.

דיברתי על לשיר – אפשר לשים מוזיקה שאת אוהבת ועושה לך שמח ומכניסה אותך לאנרגיה טובה, אפשר ליזום שיחה עם אדם שאת יודעת ש”עושה לך את זה” – אם זה הבעל, אם זה ילד, אם זה מישהו אחר מהמשפחה, אם זו חברה טובה, ואם זה סתם מישהו שאת יודעת שאת יודעת שכשאת מדברת אתו נהיה לך מצב רוח טוב. אז זה הזמן לעשות את השיחה.

יש עוד דבר שלי מאד עוזר ואני יודעת שגם לאחרים זה עוזר – וזה לבחור בעשיה. משהו קטן, ממוקד, שאני יודעת שאחרי שאני אעשה אותו אני יכולה לעשות “וי”. זה יכול להיות סתם לשטוף את הכלים בכיור – ואני יכולה לשתף אותך שהסרטון הזה הוא תוצאה של בחירה כזו… הבוקר קמתי על צד שמאל, ולא היה לי מצב רוח, והחלטתי שאחד הדברים שאני עושה כדי לצאת מהמקום הזה זה באמת לעשות את הסרטון הזה, שכבר יותר משבועיים אני מתכננת לצלם.

עוד דבר שאני יודעת שלהרבה עובד – זה להתלבש, להתאפר, להרגיש טוב עם עצמי. מה שעובד לך!

החכמה היא באמת, דבר ראשון לבחור לרצות להתחבר לשמחה, והדבר השני: אני ממליצה שהרשימה הזו תהיה מוכנה ותהיה רשומה לך באיזשהו מקום: אולי ביומן, אולי ברשימה בפלאפון, או בכל מקום אחר שנוח לך – אולי על המקרר.

ועוד דבר לגבי המוזיקה – כדאי שזה כבר יהיה לך זמין. זאת אומרת, לא כשאני בבאסה אני מתחילה לחשוב איזו מוזיקה עכשיו יכולה להוציא אותי משם… שיהיה לך דיסק, או שתהיה לך תחנת רדיו (לי יש שתי תחנות רדיו בפלאפון שאני יודעת שכשאני שמה אותן יש מוזיקה שאני אוהבת).

שזה יהיה מוכן מראש, ואז כשאני בוחרת להתחבר לשמחה אז הרבה יותר קל.

אני מאחלת לך ולמשפחתך פורים שמח וחיים שמחים,

ותזכרי שגם אם לפעמים לא בא לך – זה בסדר, העיקר שאת יודעת שכשאת רוצה – את יכולה!

להתראות

Leave a Reply

אימון אישי לנשים שרוצות לחיות
את הטוב

התקשרי:


052-6071209